Vážení zákazníci, neustále rozšiřujeme nabídku, rosteme a proto jsme se přestěhovali do nových prostor kanceláří a skladu, abychom vám poskytovali ještě lepší služby. Nově nás najdete na adrese Jesenická 372, 25244 Psáry - Dolní Jirčany, kde je i naše oficiální sídlo společnosti.

Sada průtokové filtrace HEISSNER HLF6000-00

Kód: HLF6000-00
Značka: Heissner
Skladem (3 ks)

Sada průtokové filtrace HEISSNER HLF6000-00, je ideální nenákladný filtrační systém, do objemu jezírka 6 m³ (s rybami 3 m³), integrovaná UV lampa 9W v čerpadle, filtrační materiál pórovité lávové kameny (lava granulát) + filtrační houba, výkon čerpadla 1 000 l/h 25W, je osazeno zeolitem a filtrační houbou (funguje jako předfiltr), d × š × v 40 × 31 × 39 cm, hadice a hadicové přípojky

 

Detailní informace

Pro všechny zásilky nad 5 tis. Kč, resp. 10 tis. Kč bez DPH.
Doprava zdarma
Pro všechny zásilky nad 5 tis. Kč, resp. 10 tis. Kč bez DPH.
Jsme tu pro Vás, pokud potřebujete poradit.
Odborně proškolený tým
Jsme tu pro Vás, pokud potřebujete poradit.
Zboží odesíláme do 24 hodin.
Rychlé dodání
Zboží odesíláme do 24 hodin.

Detailní popis produktu

Jezírkový filtrační systém Heissner pro čistou a jasnou vodu ve vašem jezírku. Firma Heissner má více jak 100 let zkušeností s filtračními systémy od tlakových po průtokové a podvodní filtrace. Vhodně poskládané plně vybavené sady obsahují vše potřebné pro udržení čistého jezírka. Filtrační systém jednoduše zvolíte dle objemu Vašeho jezírka.

Sada průtokové filtrace HEISSNER HLF6000-00

Průtoková sada je určena pro jezírka do objemu 6 m³ bez ryb a 3 m³ s rybami. Jedná se o průtokovou filtraci s vysokým biologickým dosahem, čerpadlo jednoduše umístíte do jezírka a propojíte s filtrační nádobou umístěnou u břehu jezírka. Umístěte čerpadlo na opačnou stranu od filtračního systému, tak aby docházelo k přirozené cirkulaci vody. Čerpadlo je osazeno UV lampou o výkonu 9 W a s velkou nasávací plochou, pro ti řasám, dále zeolitem a filtrační houbou pro usazování filtračních bakterií (funguje jako předfiltr). Předčištěná voda se pak dopravuje do filtrace, která je osazena filtračními materiály pro uchycení filtračních bakterií (lava granulát, filtrační houba), zde dochází k mechanickému a biologickému čištění. Po přefiltrování jde výpustí zpátky do jezírka. 

Sada obsahuje: čerpadlo s integrovanou UV lampou, filtrační nádobu, včetně filtrační houby a lava granulátu, hadici na propojení 3 m (19 mm), příslušenství na zapojení

  • ideální nenákladný filtrační systém
  • snadné používání – ideální pro nováčky v oblasti rybníčku
  • kompaktní sada

Tipy

Je vhodné čerpadlo umístit do jezírka vodorovně, aby nedocházelo k opotřebení rotoru. Doporučujeme neusazovat čerpadlo přímo na dno jezírka, kde by bylo umístěno v kalu a bahnu. Můžeme ho usadit např. na cihlu vloženou v jezírku.

Čerpadlo u filtrace by mělo běžet nepřetržitě. Pokud bude provoz čerpadla přerušován dochází k odumírání bakteriích usazených ve filtračních vložkách, které slouží k biologickému čištění jezírka. Je zapotřebí stálý přísun kyslíku a zavodnění. Zde je vždy kladen důraz na nízkou spotřebu jezírkového čerpadla. Naopak UV lampa by neměla běžet 24 hodin denně, aby nedocházelo k usmrcení i bakterií, které potřebujeme pro biologické čištění.

Při výběru filtrace dbejte nejen na objem vody v jezírku, ale pokud plánujete ryby musíte objem zdvojnásobit.

Důležité pravidlo: Maximální počet ryb je dán součtem jejich délek, je doporučeno 20 cm ryb na 1000 l vody.

Parametry

Pro jezírka bez ryb do objemu 6 m³
Pro jezírka s rybami do objemu 3 m³
Výkon čerpadla 1000 l/h / 24 W
UV lampa 9 W
d x š x v 40 x 31 x 39 cm
jezírková hadice 3 m průměr 19 mm
filtrační materiál lava granulát + síťka, filtrační houby, 
hadicové přípojky

 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jezírka
Záruka: 2 roky