Éterický olej Červený pomeranč 100 ml

Kód: 18101042
2 týdny
Čistý éterický olej pro použití ve wellness provozu pomocí proškolené obsluhy nebo jako přídavek pro aromaterapeutické masáže.

Detailní informace

Pro všechny zásilky nad 10 tis. Kč / 400 EUR bez DPH.
Doprava zdarma
Pro všechny zásilky nad 10 tis. Kč / 400 EUR bez DPH.
Jsme tu pro Vás, pokud potřebujete poradit.
Odborně proškolený tým
Jsme tu pro Vás, pokud potřebujete poradit.
Zboží odesíláme do 24 hodin.
Rychlé dodání
Zboží odesíláme do 24 hodin.

Detailní popis produktu

 

Éterické oleje, nazývané též esenciální oleje nebo silice, jsou vytvářeny samotnou přírodou. Rostliny je vytvářejí v rámci sekundárního metabolismu. Slouží jako ochrana před škůdci nebo naopak k přilákání hmyzu nebo i ke komunikaci mezi rostlinami.

Vlastnosti: Éterické oleje (silice) jsou těkavé i při nízkých teplotách, často hořlavé, ve vodě nerozpustné. Přestože používáme slovo silice jako vyjádření jednoho druhu esence, je v každém oleji z jedné rostliny obsaženo více druhů olejových látek. Jsou rozpustné v tucích, éteru, alkoholu, chloroformu nebo v benzínu. Na rozdíl od klasických mastných olejů se éterické oleje odpařují, aniž by zanechávaly zbytky. V přírodě se nikdy nevyskytují v koncentrovaném stavu, proto je nutné je používat vždy ředěné. Pro masáže a aplikaci na pokožku se mísí s pleťovým nebo přírodním olejem, pro aromaterapii v prostoru se odpařují z misek s vodou, v sauně se dávkují optimálně přes sněhové koule nebo se přidávají do saunového vědra a s vodou promísí za použití vhodného emulgátoru (emulgátor umožní propojení vody a oleje). Éterické oleje mají silné terapeutické účinky. Proto bychom si měli vybírat oleje vždy na základě informací o jejich vlivu na organismus, s ohledem na náš zdravotní či psychický stav.

Zpracování: Nejčastěji se extrahuje destilací vodní párou. Citrusové éterické oleje se lisují za studena. U rostlin, které nelze ani destilovat, ani lisovat, se oleje extrahují pomocí chemické reakce (nejčastěji květinové oleje).

Použití v sauně: Do sněhové koule nakapeme dle velikosti sauny 1 – 3 kapky éterického oleje. Během jednoho saunovacího cyklu můžeme použít 3 sněhové koule se stejnými nebo vzájemně se doplňujícími vůněmi (připravit alespoň 3 minuty před začátkem ceremoniálu). Alternativně je možné nakapat 3 – 8 kapek do saunového nálevu. V takovém případě je nutné nálev před aplikací na kamna důkladně promíchat a nedovolit oddělení oleje od vody, ještě lépe je přidat do vody trochu alkoholu nebo jiného emulgátoru. Éterické oleje se nesmí nikdy dostat do kontaktu s kamny neředěné! Nikdy neaplikovat neředěné na pokožku!

Použití pro masáž: Do jedné masážní dávky masážního oleje přidejte 1 – 3 kapky zvoleného éterického oleje.