Heissner sada průtokové filtrace s čerpadlem 3300 l/h, UV 9W, do 10 m³ FPU10100-00

Kód: FPU10100-00
Značka: Heissner
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
14.6.2024

Sada průtokové filtrace HEISSNER FPU10100-00, více komorový filtrační systém pro mechanickou a biologickou filtraci, do objemu jezírka 10 m³ (s rybami 5 m³), sada s čerpadlem, UV lampou, hadicí, rozměry 40 cm x 27 cm x 40 cm, čerpadlo 3300 l / h, 40 wattů, UV lampa 9 wattů, univerzální hadicová přípojka, zobrazení stupně znečištění, včetně filtračních médií, zabudovaný teploměr na víku filtrace, regulovatelné filtrační čerpadlo

Detailní informace

Pro všechny zásilky nad 10 tis. Kč / 400 EUR bez DPH.
Doprava zdarma
Pro všechny zásilky nad 10 tis. Kč / 400 EUR bez DPH.
Jsme tu pro Vás, pokud potřebujete poradit.
Odborně proškolený tým
Jsme tu pro Vás, pokud potřebujete poradit.
Zboží odesíláme do 24 hodin.
Rychlé dodání
Zboží odesíláme do 24 hodin.

Detailní popis produktu

Jezírkový filtrační systém Heissner pro čistou a jasnou vodu ve vašem jezírku. Firma Heissner má více jak 100 let zkušeností s filtračními systémy od tlakových po průtokové a podvodní filtrace. Vhodně poskládané plně vybavené sady obsahují vše potřebné pro udržení čistého jezírka. Filtrační systém jednoduše zvolíte dle objemu Vašeho jezírka.

Sada průtokové filtrace HEISSNER FPU10100-00

Průtoková sada je určena pro jezírka do objemu 10 m³ bez ryb, 5 m³ s rybami a 2,5 m³ s koi kapry. Jedná se o průtokovou filtraci s více komorovým filtračním systémem  s vysokým biologickým dosahem, čerpadlo jednoduše umístíte do jezírka a propojíte s UV lampou umístěnou na filtraci, která je umístěna u břehu jezírka. Umístěte čerpadlo na opačnou stranu od filtračního systému, tak aby docházelo k přirozené cirkulaci vody. Voda z jezírka protéká jednotlivými komorami, kde je voda ošetřena mechanicky od nečistot pomocí filtračních hub a zároveň dochází k biologickému čištění pomocí filtračních bakterií usazených ve filtračních médiích. Po přefiltrování jde výpustí zpátky do jezírka. 

 Sada obsahuje: výkonné regulovatelné filtrační čerpadlo (přepravuje nečistoty až do průměru 4 mm), UV lampou proti tvorbě řas (9 W), 5 m připojovací hadicí (25 mm), a filtrační média (filtrační houby různé hrubosti, japonská rohož, domečky pro osídlení bakteriemi).

Výhody

Indikátor znečištění (upozornění na nutnost vyčištění), zabudovaný teploměr na víku filtrace pro zjištění teploty vody, snadné čištění filtračních hub - systém press and clean. UV lampa je vybavena kontrolním průzorem pro ověření funkčnosti UV zářivky. Včetně filtračních médii (filtrační houby různé hrubosti, japonská rohož, domečky pro osídlení bakteriemi) a spojovacím materiálem. 

 Tipy

Čerpadlo u filtrace by mělo běžet nepřetržitě. Pokud bude provoz čerpadla přerušován dochází k odumírání bakteriích usazených ve filtračních vložkách, které slouží k biologickému čištění jezírka. Je zapotřebí stálý přísun kyslíku a zavodnění. Zde je vždy kladen důraz na nízkou spotřebu jezírkového čerpadla. Naopak UV lampa by neměla běžet 24 hodin denně, aby nedocházelo k usmrcení i bakterií, které potřebujeme pro biologické čištění.

V měsících od května do září doporučujeme

zapnutí UV lampy podle stupně znečištění vody – viditelnosti /viz níže/

- 20 cm na 24 hodin           - 60 cm na 10 hodin

- 30 cm na 22 hodin            - 70 cm na 5 hodin

- 40 cm na 20 hodin            - 80 cm na 3 hodiny

- 50 cm na 15 hodin             > 80 cm – vypnout

Od října do dubna není zpravidla provoz UV lampy zapotřebí. Při prvním použití UV lampy ji zapněte max. na 4 h denně, aby se zabránilo rychlému úbytku kyslíku ve vodě, způsobeným úhynem řas.

Na 1000 l objemu vody se počítá cca 1 W výkonu UV lampy

Při výběru filtrace dbejte nejen na objem vody v jezírku, ale pokud plánujete ryby musíte objem zdvojnásobit.

Důležité pravidlo: Maximální počet ryb je dán součtem jejich délek, je doporučeno 20 cm ryb na 1000 l vody.

 

Parametry

Pro jezírka bez ryb do objemu 10 m³
Pro jezírka s rybami do objemu 4 m³
Pro jezírka s koi kapry 2,5 m³
Výkon čerpadla 3 300 l/h / 40 W
UV lampa 9 W
d x š x v 40 x 27 X 40 cm
jezírková hadice 5 m průměr 25 mm
filtrační materiál filtrační houby různé hrubosti, japonská rohož, domečky pro osídlení bakteriemi
Spojovací materiál

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jezírka
Záruka: 5 let