Heissner sada tlakové filtrace s čerpadlem 2200 l/h, UV 7W, do 4 m³ HLF4000-00

Kód: HLF4000-00
Značka: Heissner
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
14.6.2024

Sada tlakové filtrace HEISSNER HLF4000-00, do objemu jezírka 4 m³ (s rybami 2 m³),konstrukce umožňuje filtr z 80 % zakopat a tím ho skrýt, navíc přímo z něho za pomocí hadice můžete napájet vodopád do převýšení 1,5 m, sada s čerpadlem, UV lampou, hadicí, rozměry 31 cm x 31 cm x 41 cm, čerpadlo 2200 l / h, 25 wattů, UV lampa 7 wattů, univerzální hadicová přípojka, zobrazení stupně znečištění, systém rychlého čištění „EASY CLEAN“, regulovatelné filtrační čerpadlo

Detailní informace

Pro všechny zásilky nad 10 tis. Kč / 400 EUR bez DPH.
Doprava zdarma
Pro všechny zásilky nad 10 tis. Kč / 400 EUR bez DPH.
Jsme tu pro Vás, pokud potřebujete poradit.
Odborně proškolený tým
Jsme tu pro Vás, pokud potřebujete poradit.
Zboží odesíláme do 24 hodin.
Rychlé dodání
Zboží odesíláme do 24 hodin.

Detailní popis produktu

Jezírkový filtrační systém HEISSNER pro čistou a jasnou vodu ve vašem jezírku. Firma HEISSNER má více jak 100 let zkušeností s filtračními systémy od tlakových po průtokové a podvodní filtrace. Vhodně poskládané plně vybavené sady obsahují vše potřebné pro udržení čistého jezírka. Filtrační systém jednoduše zvolíte dle objemu Vašeho jezírka.

Sada tlakové filtrace HEISSNER HLF4000-00

Tlaková filtrační sada je určena pro jezírka do objemu 4 m³ bez ryb, 2 m³ s rybami.  Čerpadlo jednoduše umístíte do jezírka a propojíte s filtrem hadicí. Filtr má integrovanou UV lampu proti řasám, voda prochází přes filtrační média a je mechanicky i biologicky ošetřena. Filtrace má tři hadicové přípojky, pro vtok, odtok a čištění. Je možné z ní napájet potůček nebo vodopád do převýšení 1,5 m.

Sada obsahuje: výkonné regulovatelné filtrační čerpadlo (přepravuje nečistoty až do průměru 4 mm), UV lampou proti tvorbě řas (7 W), 3 m připojovací hadicí (19 mm), filtrační média, příslušenství na propojení

Výhody

Může se z 80 % zakopat a tím skrýt, vytlačí vodu až do převýšení 1,5 m je možné sním napájet potůček, či vodopád, průzor na kontrolu funkčnosti UV lampy, ukazatel nutnosti čištění, systému zpětného proplachu s mechanismem rychlého čištění s klikou, není nutné otevírat filtrační systém a nečistoty jsou vypouštěny bočním výstupem filtru.

Tipy

Čerpadlo u filtrace by mělo běžet nepřetržitě. Pokud bude provoz čerpadla přerušován dochází k odumírání bakteriích usazených ve filtračních vložkách, které slouží k biologickému čištění jezírka. Je zapotřebí stálý přísun kyslíku a zavodnění. Zde je vždy kladen důraz na nízkou spotřebu jezírkového čerpadla. Naopak UV lampa by neměla běžet 24 hodin denně, aby nedocházelo k usmrcení i bakterií, které potřebujeme pro biologické čištění.

V měsících od května do září doporučujeme

zapnutí UV lampy podle stupně znečištění vody – viditelnosti /viz níže/

- 20 cm na 24 hodin           - 60 cm na 10 hodin

- 30 cm na 22 hodin            - 70 cm na 5 hodin

- 40 cm na 20 hodin            - 80 cm na 3 hodiny

- 50 cm na 15 hodin             > 80 cm – vypnout

Od října do dubna není zpravidla provoz UV lampy zapotřebí. Při prvním použití UV lampy ji zapněte max. na 4 h denně, aby se zabránilo rychlému úbytku kyslíku ve vodě, způsobeným úhynem řas.

Na 1000 l objemu vody se počítá cca 1 W výkonu UV lampy

Při výběru filtrace dbejte nejen na objem vody v jezírku, ale pokud plánujete ryby musíte objem zdvojnásobit.

Důležité pravidlo: Maximální počet ryb je dán součtem jejich délek, je doporučeno 20 cm ryb na 1000 l vody.

 

Pro jezírka bez ryb do objemu 4 m³
Pro jezírka s rybami do objemu 2 m³
Výkon čerpadla 2 200 l/h / 25 W
UV lampa 7 W
d x š x v 31 x 31 x 41 cm
Jezírková hadice 3 m průměr 19 mm
Filtrační materiál filtrační houby
Spojovací materiál

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jezírka
Záruka: 2 roky